Divokej Bill

30. prosince 2007 v 18:18 | Anča |  Divokej Bill
Hudební kapela Divokej Bill je velice úspěšná. Je z Úval. Tvoří ji čtyři muzikanti Vašek Bláha, který hraje na kytaru a zpívá, Ondra Pospíšil, který hraje na banjo a zpívá, Milan Jurač, který hraje na basu a zpívá a Ota Smrkovský, který hraje na bicí. Kapelu Divokej Bill založili v roce 1997 z kapely Wáša. Vašek Bláha dříve hrál a zpíval v kapele Medvěd 009. Společně začali objíždět různé kluby, a hospody v celém okolí. Hodně jim pomohl Jarda Špulák, který je publicista. Napsal o skupině několik pozitivních článků, a tím je trochu vyzdvihl.

Po nějaké době se kapela rozpadá, opouští ji Ondra s Otou a zakládají vlastní kapelu jménem: Devět Stehů. Vašek a Milan(Jurda) začali shánět lidi do rozpadlé skupiny Divokej Bill. 6.6.1998 na festivalu Rok od rocku v Českém Brodě hrají první koncert společně s novými členy kapely: Roman Procházka,který hraje na akustickou kytaru a zpívá, Štěpán Karbulka je šoumen který zpívá, Adam Karlík hraje na housle a zpívá, Martin Pecan hraje na akordeon a Honza Veselý hraje na bicí. Začali spolupracovat s agenturou Ameba production a Petrem Fořtem mangerem skupiny Divokej Bill. Jejich první nahrávku pojmenovali Sedm Statečných, prodalo se asi 500 kusů. V červnu roku 2000 vydali další desku jménem Propustka do pekel.

Nejlepším songem z desky se stala píseň Plakala, ke které natočili i videoklip. Deska byla pokřtěna v Klánovickém klubu Black pes a pražské Futulu. Kapela začínala být známá a získávala si více a více posluchačů. Druhou desku pojmenovali podle písničky Svatá pravda a točila se ve sklepě u Romana Procházky. Klip tentokrát natočili na pomalejší píseň: Miláčku co je ti. Později dostává kapela nabídku hrát se Žlutým psem, a začínají si zvykat na větší pódia a více lidí. Stává se z nich velice známá kapela, hrají na spoustě festivalů.

Po dlouhém turné ale skupina řeší nějaké neshody a skupinu opouští bubeník Kišta. Tak kapela musí hledat nového bubeníka. Po delším hledání našli nového bubeníka, který se jmenuje Mára Žežulka. Má spoustu zkušeností z profesionální muziky. Zanedlouho společně jako už pěkně sehraná parta vyráží na vánoční turné, návštěvnost byla větší než očekávali. Připravili další desku ve které se poprvé objevují chemické zvuky z počítačů,a tak se fanoušci fanoušci skupiny Divokej Bill rozdělili na ty,kterým se to líbí ale taky na ty, kteří to odsoudili...
Divokej Bill


Název desky je Mezi nima. Tahle deska se stala zlatou, protože prodali 10 000 kusů. Písničku Znamení hrají ve většině rádií a stala se velmi oblíbenou. Divokej Bill vydal ještě čtvrtou desku jménem Lucerna obsahuje nejlepší písničky co vydali.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama